Długie weekendy to świetne rozwiązanie – w końcu jeśli sprawnie do tego podejdziemy, bardzo prawdopodobne, iż będziemy mieli przykładowo 7 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są dobre, nie mogą być również być za częste – ciągle jesteśmy krajem na dorobku, ale z pewnością odpoczynek każdemu pracownikowi się należy. Jednakże nikt nie powiedział, iż musimy definitywnie siedzieć w weekend w swoim domu, ogrodzie czy na działce. To takie typowe… Lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Choćby wycieczka do Pragi, Paryża albo Rzymu.

Co roku, w szczególności wycieczki last minute, są w trakcie długich weekendów sprzedawane prawie tak szybko jak świeże bułki. To bardzo dobrze, przecież poznawanie innych krajów, ludzi, jedzenia, itp. jest bardzo interesujące, ale również rozwijające. Na wycieczkę możemy udać się samodzielnie, ewentualnie z grupą znajomych, lecz także z biurem podróży. Z pewnością druga opcja jest tańsza. Przecież jeśli chcielibyśmy spędzić weekend w Palermo – np., sam dojazd to spory koszt. Chociaż nie jest to regułą. Wydaje się jednak, że obie opcje mają wiele atutów.

Dla takich osób, które wolałyby pojechać autem, a na dodatek nie mają za dużo czasu oraz pieniędzy, polecić można zwiedzanie Polski. W końcu choćby Toruń to miejsce, w którym możemy miło spędzić weekend. Ciekawe są także zamki, które pokazują burzliwą historię Polski. Dla tych osób, które nie przepadają za tłumami, kategorycznie odradzić można Zakopane. Zakopane to bardzo popularna miejscowość, lecz gdy są długie weekendy, stolica polskich gór jest oblężona przez turystów – szczególnie warszawiaków.
źródło: www.creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, http://aofn.pl, firmaprzewozowagdansk.pl

Przeczytaj także inne artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

Najciekawsze wpisy:

ogrodzenia elektryczne

Posted on kwi - 19 - 2017

Komentowanie nie jest możliwe